A 15. EMI-tábor programja

Holnap rajtol az erdélyi nemzeti fesztivál.


2019. augusztus 6. kedd, 13:25 perc   

Holnap rajtol az erdélyi nemzeti fesztivál.

Augusztus 7., SZERDA

ELŐADÓSÁTOR

13:00 - Megnyitó

Meghívottak: Mezei János, a Magna Carpatica Egyesület elnöke, Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere, Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) elnöke és az EMI-tábor főszervezője, Bíró András Zsolt antropológus, Magyar Természettudományi Múzeum

14:00 - Sajtótájékoztató

Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) elnöke és az EMI-tábor főszervezője, Szűcs Péter, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) alelnöke és az EMI-tábor programfelelőse

15:00 - Rováskrónikák

Meghívott: Mandics György író, művelődéstörténész

BORHÁZ

18:00 - Reizer pince, Krasznaterebes (Észak-Partium)

 

EMI-sátor

15:00 - Egy erdélyi magyar fiatal jogairól és kötelességeiről

Meghívott: Kosztándi Alíz, a Jogaink Egyesület tagja


 

Gyereksátor

Kezdjük a tábort egészségesen!

10:00 - Minden napra egy mese: Szóló szőlő, mosolygó alma, csengő barack

Ha én zöldség, gyümölcs lennék...’’

Ép testben ép lélek – szabadtéri játékok

Kézműves foglalkozás: alma, körte írisz technikával, gyurmázás, színezés

14:00 - Ebédszünet

15:00 - Varázszsák – kitalálósdi

Gyümölcs, zöldség falatozó

Kézműves foglalkozás: zöldségnyomda, gyurmázás, színezés

Aprók tánca: gyermektáncház

20:00 - Esti mese, sátorzárás

 

hagyományőrző tér

9:00 - A haditábor felépítése

11:00 - Élő haditábor kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érme gyártó műhely, íjászat

14:30 - Hogyan épül fel egy jurta? – Rézrontó Tölgyesi Béla előadása a jurtában

16:00 - Hadi bemutató – harci technikák, öltözetek, viadalok

 

Szöglet/Bulisátor

9:30 - MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.

Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:30 - Frissítő Műanyagmentes július a te szemszögedből

Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:30 - Egy perc, és nyersz rövid ügyességi vetélkedő

12:00 - Hétkövezés – csapatjáték

12:30 - Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorságpróba és taktikai játékok

14:00 - Beugró

15:30 - Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

16:00 - Sörpong

17:00 - Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 - Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 - DJ Lilboy & DJ Ati
 

Koncerttér

20:00 - No Sugar

22:00 - Road

00:00 - Hellmeton


 

Augusztus 8., CSÜTÖRTÖK

ELŐADÓSÁTOR

11:00 - Mit jelent a Polgári Kezdeményezés a Nemzeti Régiókért az autonómiáért folytatott munkában

Meghívott: Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke

12:30 - 30 év elteltével ‘89-ről

Meghívottak: Gergely István (Tiszti), a Csibész Alapítvány elnöke, Dr. Dénes Zoltán egyetemi tanár, plébános

14:00 - Mi történt és mi fog történni az úz-völgyi temetőben?

 Meghívottak: Baliga Csaba, Mezei János, Tőke Ervin, Sorbán Attila Örs

15:30 - A magyar nemzetpolitika kihívásai

Meghívott: Boldog István magyar országgyűlési képviselő

 

BORHÁZ

18:00 - Kaló Imre, Szomolya (Egri borvidék)

 

EMI-sátor

12:00 - Orbán Balázs és a legendás Szejke könyvbemutató

Meghívott: Balázs Árpád, az Élő Székelyföld Munkacsoport tagja

15:00 - Miket is ügyködött nálunk Tănase?

Meghívottak: Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere, Árus Zsolt, a Székely Figyelő elnöke

Gyereksátor

Víz, víz, tiszta víz…”

10:00 - Minden napra egy mese: A víz tündére

Mondókák tanulása

Halászjáték, csoportos játékok, kincskeresés

Tanuljunk együtt valami újat: kísérletek a vízzel

Kézműves foglalkozás: hajtogatás, vízfestékezés

14:00 - Ebédszünet

15:00 - Mozgásos, egyensúly játékok

Vetélkedők

Kézműves foglalkozás: gyurmázás, kőfestés

20:00 - Esti mese, beszélgetés, sátorzárás

 

Hagyományőrző tér

9:00 - A haditábor felépítése

11:00 - Élő haditábor – kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érme gyártó műhely, íjászat

14:30 - Hol éltek honfoglaló eleink? – előadás a jurtában

16:00 - Hadi bemutató – harci technikák, öltözetek, viadalok

 

Szöglet/Bulisátor

9:30 - MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.

Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:00 - 18:00 - Könyvturkáló. Ha elég elmés vagy, el is nyerheted a kiválasztott könyvet.

10:30 - Frissítő – A művészet határvonalai

Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 - Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 - Tábori kvíz kérdések az előző napi előadásokról

11:30 - Egy perc, és nyersz rövid ügyességi vetélkedő

12:00 - Bújócska – csapatjáték

12:30 - 14:00 - Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorságpróba és taktikai játékok.

14:00 - A Lélek meghajol – élményséta

15:30 - 17:00 - Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

17:00 - Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 - Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 - DJ Raymi

 

Koncerttér

20:00 - Rómeó Vérzik

22:00 - Zorall

00:00 - Age of Blasters


 

Augusztus 9., PÉNTEK

előadósátor

11:00 - Máglyatűz könyvbemutató

Meghívott: Dr. Demkó Attila író, történész

12:30 - A Rongyos Gárda és harcai

Meghívott: Domonkos László író, újságíró, televíziós szerkesztő

14:00 - Kárpátalja 1939-es felszabadítása

Meghívott: Gulyás László történész

15:30 - A magyar-horvát viszony a szétválás előtt

Meghívott: Dr. Makkai Béla történész

 

BORHÁZ

18:00 - Barcza Bálint (Somlói borvidék)

 

EMI-sátor

12:00 - Magyar-e a székely? – vita

Meghívottak: Vincze Kozócsa, Sorbán Attila Örs

13:30 - Bemutatkoznak a Magyar Patrióták

Meghívott: Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke

15:00 - Anyanyelvhasználat az igazságszolgáltatásban

Meghívott: Petres Kata, a Jogaink Egyesület tagja


 

Gyereksátor

Székely, magyar világunk

10:00 - Monda-e vagy történelem: Hadak útja

Reggeli beszélgetés, játékok

Ismerkedés a mondák világával

Kézműves foglalkozás: lovacska, csomózás-bogozás, zászlókészítés

Mozgásos játékok

14:00 - Ebédszünet

15:00 - Kézműves foglalkozás: székely szoknya, székely pár színezés

Népi gyermekjátékok tanulása, társasjátékok

20:00 - Magyar mondák, sátorzárás


 

Hagyományőrző tér

9:00 - A haditábor felépítése

11:00 - Élő haditábor kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érmegyártó műhely, íjászat

12:00 - A honfoglaláskori viseletekről – Medgyesi Pál, a Munkácsy Mihály Múzeum igazgatójának előadása a jurtában

14:30 - Hogyan készültek a régi díszek? előadás a jurtában

16:00 - Hadi bemutató – számszeríj-bemutató, harci technikák, öltözetek, viadalok


 

Szöglet/Bulisátor

5:30 - Napköszöntő

9:30 - MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.

Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:00 - 18:00 - Könyvturkáló. Ha elég elmés vagy, el is nyerheted a kiválasztott könyvet

10:30 - Frissítő Működhet-e a szexuális felvilágosítás a modernkori információáramlás árnyékában?

Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 - Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 - Tábori kvíz kérdések az előző napi előadásokról

11:30 - Egy perc, és nyersz rövid ügyességi vetélkedő

12:00 - Kidobós – csapatjáték

12:30 - 14:00 - Csapatos csapatás - Sörpong

14:00 - TrollFoci közönségtalálkozó

Meghívottak: Levi és Adrián, TrollFoci adminok

15:30 - 17:00 - Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

16:30 - Rapid randi – vidám, játékos ismerkedés, gyors feladatokkal, amely során rövid időn belül megismerkedhetsz más táborozókkal

17:00 - Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 - Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 - DJ Czika, DJ Pici

 

Koncerttér

20:00 - Transylvanium

22:00 - Omen

00:00 - Szkítia

 

Augusztus 10., SZOMBAT

Előadósátor

11:00 - Egy év elteltével a BekeSzőcs-ügyről

Meghívottak: Kulcsár Terza József, Szőcs Csongor

13:00 - Felvidék hazatérése

Meghívott: Babucs Zoltán hadtörténész, a Magyar Hírlap szerkesztője

14:00 - Magyarország és Erdély 1919-ben

Meghívott: Raffay Ernő történész

16:00 - Magyar nemzetstratégia Erdélyben és a Kárpát-medencében

Meghívottak: Kövér László, a Magyar Országgyűlés elnöke, Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke, Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak (EMI) elnöke

 

BORHÁZ

18:00 - Major Levente, Abasár (Mátrai borvidék)

 

EMI-sátor

13:30 - Családmodell és gyermekvállalás a magyar népmesékben

Meghívott: Hadnagy Jolán óvónő, művelődésszervező

 

Gyereksátor

Kis színészek játéka

10:00 - Minden napra egy mese: Miért haragszik a disznó a kutyára, a kutya a macskára, a macska az egérre?

Bábjátékok, hangutánzás   

Kézműves foglalkozás: bábok készítése

Mesék dramatizálása

14:00 - Ebédszünet

15:00 - Ugorjunk, hadd lobogjon a hajunk! szabadtéri játékok: akadálypálya, állatos játékok

Kézműves foglalkozás: ujjbábok készítése

Mesehallgatás   

20:00 - Esti mese, sátorzárás

 

Hagyományőrző tér

9:00 - A haditábor felépítése

11:00 - Lovagi játékok birkózás, vívás harci öltözetben (jelentkezés a helyszínen)

12:00 - Kik és hogyan éltek a jurtában? – viselet- és fegyverbemutató a jurtában

18:00 - Hadi bemutató – számszeríj-bemutató, harci technikák, öltözetek, viadalok

 

Szöglet/Bulisátor

9:30 - MostJó A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.

Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:00 - 16:00 - Könyvturkáló. Ha elég elmés vagy, el is nyerheted a kiválasztott könyvet

10:30 - Frissítő - Miénk itt a tér: mitől érzed/érezhetnéd az EMI-tábort igazán a magadénak? Első élményeid, meghatározó pillanataid.

Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 - Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 - Tábori kvíz kérdések az előző napi előadásokról

11:30 - Egy perc, és nyersz rövid ügyességi vetélkedő

12:00 - Transylvanian Fanatics bemutatkozó beszélgetés

12:30 - 14:00 - Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorság próba és taktikai játékok.

14:00 - A Lélek meghajol – élményséta

15:30 - 17:00 - Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

17:00 - Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 - Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

23:00 - DJ Hunay & DJ Dewil

 

Koncerttér

20:00 - Romantikus Erőszak

22:00 - Leander Kills

00:00 - Santa Muerte


 

Augusztus 11., VASÁRNAP

Előadósátor

11:00 - ’56 üzenete a mai fiataloknak

Meghívott: Wittner Mária 1956-os szabadságharcos

12:30 - Elindult Szűz Mária a Jordán kútjára A magyar néphagyomány és a víz

Meghívott: Harangozó Imre tanár, néprajzkutató

16:00 - Erdélyi Nemzeti Kerekasztal

 

BORHÁZ

18:00 - Mados Attila, Bihardiószeg (Érmelléki borvidék)

 

EMI-sátor

12:00 - Minden magyar felelős minden magyarért könyvbemutató

Meghívott: Borbély Zsolt Attila

 

Gyereksátor

Góbéságok

10:00 - Minden napra egy mese: Az ördög kilenc kérdése

Beszélgetés, kommunikációs játékok, mondókázás, találós kérdések, nyelvtörők

Kézműves foglalkozás: karkötő, papírsárkány készítése   

14:00 - Ebédszünet

15:00 - Beszélgető kör: „Ez tetszett, ez nem tetszett…”

Kiállítás a hét során készült tárgyakból

20:00 - Esti mese, táborzárás

 

Hagyományőrző tér

9:00 - A haditábor felépítése

11:00 - Élő haditábor – kézműves tevékenységek, fafaragás, középkori érme gyártó műhely, íjászat

14:00 - Pászka Lehel lovasíjász bemutatója

18:00 - Hadi bemutató – számszeríj bemutató, harci technikák, öltözetek, viadalok

 

Szöglet/Bulisátor

5:30 - Napköszöntő

9:30 - MostJó – A legjobb a reggelt egy kis ellazító elmetornával indítani.

Közös relaxáció, meditáció, lélekbúvárkodás

10:30 - Frissítő – Rejtett függőségek a hétköznapokban

 Közös beszélgetés, eszmefuttatás egy finom kávé vagy tea mellett, eközben hennafestés, ékszerkészítés, faragás

11:00 - Tai-chi a Szöglet mellett

11:20 - Tábori kvíz kérdések az előző napi előadásokról

11:30 - Egy perc, és nyersz rövid ügyességi vetélkedő

12:00 - Hétkövezés – csapatjáték

12:30 - 14:00 - Csapatos csapatás – erőpróbák fiúknak, lányoknak egyaránt. Bátorság próba és taktikai játékok.

14:00 - Rapid randi – vidám, játékos ismerkedés, gyors feladatokkal, amely során rövid időn belül több emberrel is megismerkedhetsz

15:30 - 17:00 - Fortuna kereke hadd válasszon nektek programot: Falharc, Sörpong, A For Waterfall kártyajáték, Bátor Jenga, Fekete-fehér, igen-nem, Csigafutam stb.

17:00 - Tudom, hogy tudod! – általános műveltségi kvíz

17:30 - Jam session – közös zenélés, hangolódás az esti koncertekre

 

Koncerttér

20:00 - Örökség

22:00 - Hungarica

00:00 - Táborzáró


Hírdetés